Genel Kurul’da ihracı reddedilen Hakan Şükür ve Arif Erdem hakkında bir Televizyon kanalında yaptığım açıklamaların izahını tekrarlıyorum.

Geçmişte hizmet adı altında bir takım işler yapan bu kişiler toplum ve devletimiz tarafından kabul görüldüğü gibi bizler tarafından da kabul görülmüştü. Ta ki 15 Temmuz gecesi ihanet dolu yüzlerini ortaya çıkarana kadar.

15 Temmuz gecesi vatan toprağımızda, bu ülkenin üniformasını giymiş hainler devletimize ve milletimize alçakça saldırı halindeydi.

Vatanımızı, sınırlarımızı savunmak için alınan silahları bu ülkenin vatandaşlarına doğrultarak hain bir işgal girişiminde bulunan alçakları savunan, bu işgale karşı halkın DİRENMEMESİ için tweetler paylaşan Hakan Şükür, 249 şehidimiz ve binlerce yaralımıza sebep olan hainlerin AÇIKÇA SUÇ ORTAĞI OLMUŞTUR !

Herhangi bir parti, meşrep ve taraftar ayrımı olmadan o gece sokaklara dökülen halkın müdahelesi sonrası bu hain girişim bertaraf edildikten sonra KİMSENİN PİŞMANLIĞI UMRUMUZDA DEĞİLDİR !

Konu vatan, millet ve bayrak olduğunda kimseyi tanımadığımız gibi bu kişilere karşı duygusal yaklaşmamız da MÜMKÜN DEĞİLDİR.

Aynı hain kalkışmanın tekrarlanacağı söylentiler kulaklarımıza ciddi bir şekilde geliyor.

Şunu iyi bilsinler ki; onurumuz ve gururumuz olan MEKTEB-İ SULTANİ talebeleri Çanakkale’ye evlerine dönmemek üzere gittikleri gibi, bizler de evlerimize dönmemek üzere meydanlarda olduk ve oluruz !

Son olarak; ne devletimiz, ne kulübümüz ne de herhangi bir kurum, adı ve kariyeri ne olursa olsun ülkemize ihanet içinde olanlara fırsat tanımamalıdır.

” Sana ihanet edeni affedebilirsin ama vatana ihanet edeni ASLA ! ” HZ. ALİ

” Vatana ihanetin nedeni olmaz ! Er ya da geç bedeli olur ! ” MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Saygılarımla.
Sebahattin ŞİRİN